Фахівців з кібербезпеки готуватимуть по-новому

Як повідомляє Голос України, про це заявили учасники віртуального круглого столу «Вища освіта з кібербезпеки в Україні», що відбувся з ініціативи керівників проекту USAID «Кібербезпека критично важливої інфраструктури України».

«Попри динамічний розвиток ІТ-сектору, українські компанії постійно відчувають брак кваліфікованих та досвідчених фахівців з інформаційної безпеки, зокрема і кібербезпеки, — зазначив під час дискусії заступник міністра освіти і науки Артур Селецький. — Як свідчать роботодавці, випускникам цієї спеціальності часто бракує спеціалізації чи практичних навичок. Тому сьогодні потрібно переглянути наявні освітні програми та запровадити сучасніші підходи у навчанні».

У підготовці таких фахівців МОН розраховує на співпрацю з роботодавцями і, зокрема, з приватним бізнесом. «Крім того, що ми маємо вдосконалити систему підготовки студентів, важливо забезпечити їх успішну адаптацію до професійної діяльності, і це потребує постійного контакту з професійною спільнотою, — цитує Артура Селецького прес-служба МОН. — Тож ми відкриті до співпраці і готові оперативно реагувати на ініціативи».

Сьогодні в Україні фахівців з кібербезпеки готує 51 заклад вищої освіти. Набути навичок з протидії кіберзагрозам та попрактикуватися в умовах, максимально наближених до реальних, студентам допоможуть віртуальні лабораторії для моделювання процесів в інформаційній безпеці та кібербезпеці. Задля покращення рівня практичних навичок проводитимуть стажування та застосовуватимуть дуальну форму навчання.

«Україна стикається з постійними кіберзагрозами, і багато таких атак спрямовані на критичну інфраструктуру України. Цей захід є важливою складовою в процесі трансформації української освіти з кібербезпеки та посилення спроможності України захищати себе від кіберзагроз», — наголосив директор Офісу економічного зростання Місії USAID в Україні та Білорусі Фархад Гауссі.

У рамках проекту USAID планується напрацювати нові підходи до викладання дисциплін за спеціальністю «Кібербезпека». Для цього майже 300 викладачів із щонайменше 12 українських вишів пройдуть навчання у закордонних організаціях, що працюють у сфері кібербезпеки.

logo

08132, Київська обл., м. Вишневе, вулиця Вітянська, 2, оф. 7

Email: info@softline.org.ua

Приймальня:

04655, Київ, вулиця Новокостянтинівська, 15/15

Phone: +38 (044) 323 00 80

Компанія Софтлайн ІТ — розробник інформаційних систем, софту на замовлення, системний інтегратор, постачальник телекомунікаційного обладнання, а також провідний постачальник якісних IT-рішень і бізнес-систем на ринку інформаційних технологій.
© Copyright ©2015-2022. All Rights Reserved Softline IT