Intel розробляє більш швидкі і розумні дрони з "біологічним" мозком і зором

Сучасні дрони досі не можуть літати в складних умовах на високій швидкості та уникати перешкод автономно. Це те, над чим працює компанія Intel. Вони розробляють нейроморфний чіп Loihi, який діє скоріше як біологічний мозок, ніж електронний комп'ютер, каже видавництво Forbes.

Майк Девіс (Mike Davies) очолює лабораторію нейроморфних обчислень в Intel, де компанія створює чіп Loihi. Loihi - це інший тип процесора, який імітує біологічні системи для апроксимації функцій людського або пташиного мозку декількома нейронними одиницями. 

Зараз Intel тестує впровадження Loihi в дрони, щоб дати їм можливості наближені до природних систем. Все починається з камер дронів. 

"Звичайна технологія зйомки, яку ми сприймаємо як належне, дозволяє робити неодноразові знімки світу - кадри", - говорить Девіс.

Це сильно відрізняється від того, як очі людини або тварини працюють в реальному світі. Ми миттєво обробляємо зміни в наших полях зору - не чекаючи, поки пройде ряд кадрів, що вказують на зміну або перешкоду. Це призводить до дуже низької затримки і швидкої реакції, але також допомагає знизити витрати на електроенергію. 

"Було продемонстровано, що ці нові типи "камер подій" ("event cameras") можуть забезпечити скорочення затримки на три порядки ... тобто в масштабі мікросекунд від виявлення змін, - сказав Девіс журналісту Forbes. "Ви також можете оптимізувати енергоспоживання цих давачів в 10-100 разів. Так що це великі цифри". Але камери - не єдине місце в дронах, де Intel ставить чіпи Loihi. Обробка сигналу - це добре, але щоб щось з ним зробити потрібна обчислювальна потужність. Обробка нових видів інформації за допомогою старих типів мікросхем буде неефективна, стверджує Intel. Основний посил Девіса: отримувати сигнали як біологічне око - це здорово. Але ще краще обробляти їх як біологічний мозок. Тільки так можна добитися значних покращень у виявленні, аналізі та діях, які зроблять дрон швидким і маневреним без використання величезного, важкого й енергомісткого процесора. 

Intel впроваджує цю технологію в дрон-рейсинг разом з швейцарським університетом ETH Zurich. Але дрон-рейсинг - це не кінцева мета. Це просто полігон для випробувань цієї технології. Цілі компанії Intel настільки ж різноманітні, як і завдання, для яких нам потрібні дрони: доставка, інспекція, моніторинг і навіть виконання реальної роботи, такої як фарбування фізичної інфраструктури. Попереду ще довгий шлях: Intel ще не постачає цю технологію і, ймовірно, буде ліцензувати її існуючим і новим гравцям. 

logo

08132, Київська обл., м. Вишневе, вулиця Вітянська, 2, оф. 7

Email: info@softline.org.ua

Приймальня:

04655, Київ, вулиця Новокостянтинівська, 15/15

Phone: +38 (044) 323 00 80

Компанія Софтлайн ІТ — розробник інформаційних систем, софту на замовлення, системний інтегратор, постачальник телекомунікаційного обладнання, а також провідний постачальник якісних IT-рішень і бізнес-систем на ринку інформаційних технологій.
© Copyright ©2015-2022. All Rights Reserved Softline IT