НАТО визнає Україну партнером з розширеними можливостями

У п’ятницю, 12 червня 2020 року, Північноатлантична рада визнала Україну партнером з розширеними можливостями. Цей статус є частиною ініціативи НАТО з оперативної сумісності з партнерами, покликаної підтримувати і поглиблювати співробітництво між членами Альянсу і партнерами, які роблять значні внески в операції і місії на чолі з НАТО.

Будучи партнером НАТО, Україна надає свої війська для участі в операціях Альянсу, в тому числі в Афганістані і Косові, а також до складу Сил реагування НАТО і для участі в навчаннях НАТО. Члени Альянсу високо цінують ці значні внески, які демонструють відданість України справі євроатлантичної безпеки.

Як партнер з розширеними можливостями, Україна зможе користуватись особливими можливостями, які допоможуть робити такі внески. Це і розширений доступ до програм і навчань з оперативної сумісності, і обмін більшими обсягами інформації, зокрема щодо набутого досвіду.

«Цим рішенням визнається важливий внесок України в місії НАТО і демонструється невпинна відданість Альянсу своїм партнерам попри пандемію COVID-19», –  сказала речниця НАТО Оана Лунгеску.

Україна тепер належить до шести партнерів з розширеними можливостями, разом з Австралією, Фінляндією, Грузією, Йорданією і Швецією. Кожен з партнерів має індивідуально побудовані відносини з НАТО на основі сфер взаємної зацікавленості.

Статус України як партнера з розширеними можливостями не є сигналом про якісь рішення щодо членства в НАТО. Члени альянсу НАТО продовжують заохочувати і підтримувати Україну на шляху реформ, в тому числі в секторі безпеки і оборони, щодо цивільного контролю і демократичного нагляду, і у боротьбі проти корупції.

logo

08132, Київська обл., м. Вишневе, вулиця Вітянська, 2, оф. 7

Email: info@softline.org.ua

Приймальня:

04655, Київ, вулиця Новокостянтинівська, 15/15

Phone: +38 (044) 323 00 80

Компанія Софтлайн ІТ — розробник інформаційних систем, софту на замовлення, системний інтегратор, постачальник телекомунікаційного обладнання, а також провідний постачальник якісних IT-рішень і бізнес-систем на ринку інформаційних технологій.
© Copyright ©2015-2022. All Rights Reserved Softline IT