Проект Е-малятко: ЄС ініціює спрощення реєстрації новонароджених в Україні

Четвертого грудня відбувся круглий стіл «9 в 1: спрощення адміністративних послуг, пов’язаних із народженням дитини», організований проектом ЄС «Підтримка комплексної реформи державного управління в Україні» (EU4PAR) спільно з Офісом реформи адміністративних послуг (EDGE). Про це повідомляє E-Gov агентство.

Учасники круглого столу обговорили запуск проекту «Е-малятко: 9 в 1», який передбачає спрощення адміністративних послуг, пов’язаних із народженням дитини. Спрощення надасть можливість батькам замовити до дев’яти послуг за принципом «єдиного вікна» безпосередньо в пологовому, де народилася дитина, без необхідності заповнювати реєстраційні форми, проводити оплату чи відвідувати додаткові установи.

Захід зібрав представників кількох українських державних структур, які мають намір долучитися до проекту «Е-малятко: 9 в 1». Державне агентство з питань електронного урядування України теж приєдналося до роботи над цим проектом – у круглому столі взяв участь перший заступник голови, Олексій Вискуб.

Важливо, що в обговоренні взяли участь міжнародні експерти та представники багатьох організацій-донорів, які активно допомагають Україні впроваджувати електронне урядування.

У випадку реалізації проекту «Е-малятко: 9 в 1», за принципом «єдиного вікна» можна буде оформити такі послуги:

— реєстрація народження дитини
— визначення походження народженої дитини, батьки якої не перебувають у шлюбі між собою
— реєстрація місця проживання
— призначення допомоги при народженні дитини
— реєстрація новонародженого в системі охорони здоров’я
— видача посвідчень батьків багатодітної сім’ї та дитини з багатодітної сім’ї
— визначення належності дитини до громадянства України
— присвоєння унікального номеру запису в Єдиному державному демографічному реєстрі
— присвоєння податкового номеру

На цьому заході представники зацікавлених установ та відомств окреслили свої наміри та зробили перші декларативні кроки. Далі треба шукати реальні шляхи реалізації проекту. А це доволі нелегко, тому що задумана комплексна послуга є складною технологічно і вимагає адаптації законодавства, оптимізації принципу надання всіх складових послуг та коректної взаємодії кількох державних органів.

Усі спеціалісти розуміють, що слід обрати найоптимальніший шлях реалізації цієї ідеї, адже послуга створюється для максимальної зручності громадян і має відповідати їхнім очікуванням. Міжвідомча взаємодія задля втілення проекту «Е-малятко: 9 в 1» вже почалася.

У цій праці українськім фахівцям стане у нагоді міжнародний досвід. Адже «Е-малятко: 9 в 1» – безпрецедентна послуга для України, але не для світу. Схожа практика, коли послуги об`єднують за «життєвою ситуацією», вже застосовується в багатьох країнах.

Зокрема, послуги при народженні дитини надають комплексно в Канаді, Новій Зеландії, Австралії, а також Сербії, досвід якої був представлений на круглому столі. У цій країні, яка є значно меншою за Україну, завдяки об`єднанню п’яти послуг вдалося заощадити за рік близько 600 000 годин та 1,8 млн євро.

logo

08132, Київська обл., м. Вишневе, вулиця Вітянська, 2, оф. 7

Email: info@softline.org.ua

Приймальня:

04655, Київ, вулиця Новокостянтинівська, 15/15

Phone: +38 (044) 323 00 80

Компанія Софтлайн ІТ — розробник інформаційних систем, софту на замовлення, системний інтегратор, постачальник телекомунікаційного обладнання, а також провідний постачальник якісних IT-рішень і бізнес-систем на ринку інформаційних технологій.
© Copyright ©2015-2022. All Rights Reserved Softline IT