Softline вивчає можливість створення додатку для боротьби з COVID-19 на базі технологій Apple та Google

Розробники програмного забезпечення теж вносять свій внесок, створюючи технічні інструменти для стримування вірусу і порятунку життів.

Дотримуючись духу всесвітнього співробітництва, компанії Google та Apple приступили до спільної розробки технології, яка допоможе державним органам і службам охорони здоров'я залучити Bluetooth для боротьби з поширенням вірусу.

Основними принципами нової технології є безпека і конфіденційність користувачів.

Ідея: відстеження контактів конфіденційно

Оскільки коронавірус COVID-19 може передаватися від заражених людей до тих, хто знаходиться поруч з ними, органи охорони здоров'я назвали відстеження контактів одним з найефективніших способів стримування пандемії. Провідні світові служби охорони здоров'я, університети та некомерційні організації з усього світу вже розробляють технології добровільного відстеження контактів.

Щоб підтримати ці зусилля, компанії Apple і Google незабаром випустять комплексне рішення, що включає програмні інтерфейси додатків (API) і технології на рівні операційних систем, які допоможуть запустити відстеження контактів. З огляду на нагальну потребу, це рішення планується впровадити у два етапи, на кожному з яких основним буде максимально враховуватися конфіденційність користувачів.

Старт роботи — у травні

Softline має у своєму штаті розробників, що створюють додатки для платформ Apple та Google. Наразі ми вивчаємо відкриту технічну інформацію, щоб запропонувати на базі платформ рішення для України.

Відкритими є API (Contact Tracing - Bluetooth Specification, Contact Tracing - Cryptography Specification та Contact Tracing - Framework API). Цього достатньо для того, аби наші технічні спеціалісти могли використовувати можливости лоу-код платформи UnityBase для розробки корисних рішень, які допоможуть бізнесу працювати під час карантину, не наражаючи людей на небезпеку.

Попереднє вивчення документації показує, що запропонована технологічними гігантами технологія є цікавою, перспективною та безпечною. Пристрій (наприклад, смартфон) генерує випадковий ключ, що не пов'язаний з номером телефона або будь-якою іншою персональною інформацією.

Як працює технологія

Image
За допомогою технології HKDF (функція виведення ключів, заснована на коді аутентифікації на основі хеш-повідомлення) створюються денні ключі, а з них, за допомогою HMAC (механізм перевірки цілісності інформації, що передається або зберігається в ненадійному середовищі) — ефемерні ідентифікатори.

Телефони обмінюються анонімними ID через Bluetooth LE. Якщо користувач дізнається про те, що він заразився, то анонімно завантажує свій ключ на сервер, а усі, з ким він (або вона) перетиналися, отримують повідомлення. Перевірки проходять локально (на телефонах користувачів). Правоохоронні органи або інші органи державної влади доступу до інформації з телефону не матимуть.

logo

08132, Київська обл., м. Вишневе, вулиця Вітянська, 2, оф. 7

Email: info@softline.org.ua

Приймальня:

04655, Київ, вулиця Новокостянтинівська, 15/15

Phone: +38 (044) 323 00 80

Компанія Софтлайн ІТ — розробник інформаційних систем, софту на замовлення, системний інтегратор, постачальник телекомунікаційного обладнання, а також провідний постачальник якісних IT-рішень і бізнес-систем на ринку інформаційних технологій.
© Copyright ©2015-2022. All Rights Reserved Softline IT