У Франції провели навчання з "робопсом" від Boston Dynamics

У Франції провели навчання з низкою роботизованих платформ – від найменших до найбільших. "Родзинкою" стало використання "робота-собаки" від Boston Dynamics. Утім, є деякі нюанси...

Чотириногий "робот-собака" Spot, створений американською компанією Boston Dynamics, був помічений разом з французькими військовими під час дводенних навчань. На цих навчаннях військові відпрацьовували низку сценаріїв, серед яких були наступальні дії із захопленням перехрестя, дії в обороні вдень та вночі та бойові дії у місті.

Кожен сценарій був виконаний двічі: спочатку тільки військовими, а потім – військовими та роботами разом. Це було потрібно для того, щоб зрозуміти, як саме машини допомогли солдатам під час виконання тієї чи іншої задачі. 

Фото з цих навчань були опубліковані у Twitter провідною військовою школою Франції Сен-Сір. Повідомляється, що метою навчань було "підвищення обізнаності про задачі завтрашнього дня", зокрема про "роботизацію поля бою". 

"Робот-собака" Spot був не єдиною роботизованою системою, яку оцінювали французькі військові. Крім нього там були й такі машини, як OPTIO-X20 – дистанційно керована гусенична платформа з гарматою від Milrem Robotic; ULTRO – колісний "робот-мул" від Nexter; і Barakuda – багатоцільова колісна платформа, що забезпечує прикриття військових.

Але чи допомогли ці роботизовані платформи військовим під час навчань? Стверджується, що вони уповільнили роботу військових, але завдяки їм вдалося уникнути людських "втрат". 

"Під час фази боїв у місті, коли ми не використовували роботів, я "вмер". Але цього не сталося, коли робот спочатку провів розвідку", – сказав один з солдатів, який брав участь у навчаннях.

Водночас однією з проблем "робота-собаки" Spot був замалий час автономної роботи – він міг розрядитися безпосередньо під час виконання військової задачі. 

Яку саме задачу "робот-собака" виконував під час навчань не повідомляється, однак у французьких ЗМІ припускають, що він використовувався для розвідки: цей робот оснащений камерами й може долати важкодоступні ділянки місцевості.

Разом з тим, виникає питання: а чи можуть військові теоретично використати цього робота під час бойових дій? Як повідомив виданню The Verge віцепрезидент Boston Dynamics з розвитку бізнесу Майкл Перрі, цей робот був поставлений європейським дистриб'ютором Shark Robotics, і американська компанія не була завчасно повідомлена про його використання.

Водночас умови експлуатації "робота-собаки" Spot забороняють використовувати його для "завдавання шкоди чи залякування будь-якої людини чи зброї, як зброю або ж для активації будь-якої зброї". Можна стверджувати, що робот-розвідник технічно як не завдає шкоди комусь, так і нікого не лякає. Але якщо мета розвідки – проведення наступальної операції, то тут вже виникають питання... 

logo

08132, Київська обл., м. Вишневе, вулиця Вітянська, 2, оф. 7

Email: info@softline.org.ua

Приймальня:

04655, Київ, вулиця Новокостянтинівська, 15/15

Phone: +38 (044) 323 00 80

Компанія Софтлайн ІТ — розробник інформаційних систем, софту на замовлення, системний інтегратор, постачальник телекомунікаційного обладнання, а також провідний постачальник якісних IT-рішень і бізнес-систем на ринку інформаційних технологій.
© Copyright ©2015-2022. All Rights Reserved Softline IT