У США почали розробку підводного безпілотника

7 лютого пресслужба Агентства перспективних оборонних проєктів (DARPA) Міністерства оборони США оголосила про підписання контрактів на розробку підводних безпілотних апаратів. Про це повідомляє Warspot.

“Проєкт Manta Ray спрямований на розробку безпілотного підводного апарату, який працюватимуть протягом тривалого часу без необхідності в матеріально-технічної підтримки або технічного обслуговування на місці. Він також спрямований на вирішення найважливіших завдань, що стосуються управління енергоспоживанням, надійності безпілотників, біообростання, контролю корозії, навігації, запобігання підводних зіткнень і багатьох інших областей, які можуть принести користь операціями ВМФ”, – повідомили в пресслужбі DARPA.

Проєкт Manta Ray стартував минулого року. Про участь в ньому заявили відразу три компанії: Northrop Grumman Systems, Martin Defense Group (колишня Navatek) і Metron. На початку поточного року завершилася перша фаза проєкту – огляд пропозицій дизайну. За її підсумками компанії Northrop Grumman Systems і Martin Defense Group отримали контракти на подальшу розробку проєктів підводних апаратів, а Metron – на розробку підсистеми збору енергії.

До кінця поточного року має завершитися друга фаза проєкту. За підсумками фінального огляду дизайнів компанії можуть отримати контракти на виробництво повнофункціональних прототипів.
“Кожен учасник проєкту Manta Ray застосовує унікальний підхід до вирішення широкого кола проблем, пов’язаних з витривалістю безпілотників. Для мене це явна ознака того, що ми вирішуємо складну проблему, не маючи чіткого універсального рішення”, – розповів Кайл Вернер, керівник програми Manta Ray.

Для ВМС США вже розробляють підводні безпілотники, але вони є зменшеними копіями класичних субмарин, здатних працювати без екіпажу. Проєкт Manta Ray спрямований на створення підводних дронів, здатних автономно діяти в далеких місіях в океанському середовищі, а також нести різну корисне навантаження.

logo

08132, Київська обл., м. Вишневе, вулиця Вітянська, 2, оф. 7

Email: info@softline.org.ua

Приймальня:

04655, Київ, вулиця Новокостянтинівська, 15/15

Phone: +38 (044) 323 00 80

Компанія Софтлайн ІТ — розробник інформаційних систем, софту на замовлення, системний інтегратор, постачальник телекомунікаційного обладнання, а також провідний постачальник якісних IT-рішень і бізнес-систем на ринку інформаційних технологій.
© Copyright ©2015-2022. All Rights Reserved Softline IT